Sztuczna Inteligencja AI gubi się w przypadku wszelkich drobnych pomyłek Decydentów/Urzędników.

Sąd Okręgowy w Warszawie w wezwaniu do uzupełnienia braków formalnych – popełnił drobną omyłkę – scilicet w piśmie datowym na luty 2024, napisano że jedno z zarządzeń/postanowień – miało miejsce w przyszłości- sic! Taka drobna omyłka, która oczywiście każdemu może się zdarzyć – w przypadku Oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji – analizującego korespondencję przychodzącą (OCR) – może spowodować spore perturbacje. – ciąg dalszy poniżej (…)

Jeśli odpowiednia walidacja w oprogramowaniu nie została przewidziana (ale kto przewidział, że Urzędnik podjął decyzję z datą pół roku do przodu ? ) – procedura sądowa – ze względu na upływ terminu zawitego ( Quod ab initio vitiosum est, non potest tractu temporis convalescere -w jakimś sensie pasuje…) staje się wadliwa. Przedawnienie terminów zawitych, powoduje stan faktyczny, w którym roszczenia istniejącego nie można dochodzić. Należy zatem zaczynać procedurę od nowa. Oczywiście można złożyć  wniosek o przywrócenie terminu – ale szybciej jest – ponownie wytoczyć powództwo ab ovo – tylko jak wytłumaczyć to algorytmowi sztucznej inteligencji?
W tym przypadku – w uzasadnionym interesie pro publico bono – wniosłem skargę na czynności organizacyjne – ipso iure art. 41a Ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 334) (ja człowiek) – treść tej quasi skargi – zamieszczam – poniżej ale algorytm AI nie rozumie, że można zrobić coś pro publico bono i może upierać się przy procedurze przywrócenia terminu – ad absurdum … sic!
Na tym przykładzie widać jak jedna drobna oczywista omyłka może spowodować konfuzję algorytmów (na tym przykładzie widać, że na razie AI nie może zarządzać samodzielnie np. zawiłą, dużą sprawą o roszczenie z powództwa dot. decyzji urzędniczej czy elektrownią atomową – i widać, że – na dzień dzisiejszy – człowiek … jeszcze jest potrzebny …)
Nie mogę się doczekać co wyniknie z uruchomionej przeze mnie procedury sanacyjnej, a algorytm AI nie może mnie zrozumieć … może przeczytał gdzieś, że homo homini lupus (AI musi poczytać o Ojcu Kolbe ) ….cdn – Poniżej treść mojej skargi:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*